Бонус во Mozzart

Mozzart bet Malta Ltd полека но сигурно прераснува во лидер во областа на игрите на среќа во Југоисточна Европа. Во овој момент обложувалницата на Mozzart ужива голем авторитет кај играчите, а тоа воглавно е поради вртоглавите суми на максимална исплата. Но оваа обложувалница има уште мал-милион предности меѓу кои секако е и “Бонус во Mozzart”.

Веб страна на Mozzart

Mozzart има лесен и доста прегледен изглед на својот веб сајт. Доколку барате модерен сајт со квалитетна графика, интересен распоред, а воедно и лесен за користење, тогаш вие сте на вистинското место. Освен што може да најдете обложување, во менито ви се понудени и останати игри на среќа, како што се Томбола, Лаки 6, Виртуелни спортови и казино игри. Сметаме дека треба да се нагласи и делот со Live Betting каде што имате можност да играте во живо на огромен број настани и разновидни игри.

Mozzart
Mozzart насловна

Навигација и јазици

Официјалниот сајт на Mozzart нуди поддршка на осум јазици и тоа е голема предност за корисниците. Овој сајт е достапен на англиски, српски, македонски, албански, германски, шпански, хрватски и фински јазик. Одговорно тврдиме дека веб сајтот на Mozzart има многу полесна навигација. На почетната страна ги имате натпреварите во живо и најиграните натпревари. Во горниот мени таб ќе ги најдете и останатите понуди што ги претставува оваа обложувалница, а како што одите надолу ќе ве пресретнат понудите и промоциите за онлајн казиното.

Покриеност

Слободно може да кажеме дека обложувалницата на Mozzart ги покрива поголемиот број на настани кои се случуваат во тековниот ден. Освен традиционалното обложување на фудбал, тенис и кошарка, на располагање ви стојат и малку понесекојдневни спортови. Пример за тие спортови се рагби, снукер, формула 1, пинг-понг и секако електронските спортови, кои во последно време земаат голем замав.

Понуда во Mozzart

Погоре напишавме дека Mozzart ги покрива поголемиот број на спортови. Е сега, не би било во ред да ги има спортовите, а да нема понуда за обложување. Но во Моцартбет и тоа е регулирано. На фудбалските настани имате огромен број игри за кладење, а исто така и на тениските и кошаркарските дуели. Посебен акцент им е ставен на понудата за фудбал. За еден просечен фудбалски дуел, Моцартбет нуди дури 320 видови на игри на кои вие може да се обложувате. Да, добро прочитавте 320 игри. Со толку голема понуда на играчите им се зголемува шансата за добивка, односно тие полесно можат да го погодат исходот на натпреварот и да заработат поголема сума на пари.

Mozzart
Mozzart понуда

Уплата

За разлика од останатите онлајн обложувалници, каде што има без број начини за уплата и исплата на вашите средства, во оваа обложувалница тоа е малку ограничено. Постојат неколку методи за уплата на средства, а тоа се:

  • Visa
  • Master Card
  • Skrill
  • Neteller
  • Trustly

Треба да нагласиме дека за уплата се потребни минимални 10 евра, а провизија за сите посочени методи нема. Исто така уплатата се процесира веднаш.

Исплата

Исплатата малку им е сиромашна, односно прифаќаат исплата преку:

  • Кредитни и дебитни картички
  • Skrill
  • Trustly

Барањето за исплата се процесира за 48 часа, а минималната сума е 20 евра. Исто така за исплата не се наплаќа надомест, поточно нема провизија.

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем при користењето на сајтот за Mozzart, на располагање во стои корисничка поддршка во живо, која на доста љубезен и стручен начин ќе се обиде да ви го детектира и отстрани проблемот во најкус можен временски рок. Достапни се 24 часа 7 дена во неделата и со нив може да разговарате на српски и англиски јазик.

Освен тоа, тие се достапни и преку е-маил.

Бонуси и промоции во Mozzart

Кога го отворивме сјатот на Mozzart забележавме многу видови на промоции и бонуси кои придонесуваат за Моцартбет да стане дел од вашето секојдневие.

Mozzart
Mozzart бонус

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде е всушност пакет на повеќе промоции. Доколку сте нови во Mozzart имате можност да добиете 100% бонус до 400 евра и 100 бесплатни вртења. Oвој пакт на бонус е наменет само за новите корисници кои ќе се регистрираат во Mozzart или регистрираните корисници кои ќе направат депозит за прв пат.

Кешбек бонус

Кешбек бонусот во Mozzart се активира секој понеделник. Вредноста се одредува по внатрешни фактори и истиот не може да биде поголем од 25%. Овој вид бонус е наменет за сите лојални корисници, поточно за новите и постоечките корисници на овој сајт.

Промашуваш, а добиваш

Доколку на тикетот изиграте четири натпревари и промашите само еден натпревар, вас ќе ви биде вратен влогот или ќе имате и заработка во зависност од погодениот коефициент. Распределбата е следна:

29+ коефициент – Се враќа влогот
59+ коефициент – Се дуплира влогот
99+ коефициент – Пет пати повеќе од влогот
499+ коефициент – Десет пати повеќе од влогот
999+ коефициент – Сто пати повеќе од влогот

Имајте на ум дека погоден коефициент треба да имате повеќе од горенаведените вредности.

Исто така на сајтот на Mozzart имате и бонус за нивното казино кое функционира беспрекорно.

Вебсајт на Mozzart казино

Веб сајтот на Mozzart не им е кој знае колку феноменален во поглед на дизајнот, но затоа фунцкионалноста им е на високо ниво. На почетната страна како голем банер ги имате активните понуди и промоции. Во горниот дел на сајтот се категориите на целиот сајт, додека левиот дел вертикално им е резервиран за понудата која ја имаат. Во централниот дел се најпознатите казино игри, а десната страна е резервирана за џекпотот на EGT провајдерот.

Mozzart казино
Mozzart казино – Вебсајт

Избор на игри во Mozzart казино

Онлајн казиното на Mozzart не може да се пофали со кој знае каков избор на игри. Генерално ги имаат најпознатите слот игри, рулет, блекџек, бакарат, покер, но во однос на другите онлајн казина имаат доста послаба понуда. Точно во ова казино има 582 игри. Од нив 551 припаѓаат на групата видео слот игри, а останатите се дел од игрите на маса, видео покер и слично.

Како и да е, веруваме дека доколку сте традиционален казино играч нема да се соочите со недостаток на некои игри бидејќи како што и погоре кажавме најпопуларните се веќе достапни во Mozzart казино.

Казино во живо

Оваа категорија ја има само во најголемите и најдобрите онлајн казина, па така ова е уште еден доказ дека казинот на Mozzart е навистина одлично. Тие нудат различни игри во живо кои што ви даваат чувство дека сте во некое од големите казина ширум светот, а згодните дилери кои се на Live Stream само ви го зголемуваат задоволството. Доколку се одлучите да испробате некоја од овие игри, ќе добиете можност да се коцкате на рулет, бакарат, блеџек, а исто така и да бидете дел од неделните турнири кои нудат многу големи добивки.

Бонус и промоции во Mozzart казино

Категоријата со бонусите не им е нешто кој знае колку раскошна, но сепак е прифатлива особено за новите играчи. Како што може да замислите, бонусите се главен маркетинг на сите онлајн обложувалници и онлајн казина, па колку што е подобра промоцијата, толку повеќе се привлекуваат нови корисници.

ЗЕМИ MOZZART БОНУС СЕГА!

Пакет за добредојде

Овој пакет за добредојде е наменет за сите нови корисници или за постоечки корисници кои се уште немаат направено депозит. Со внесување на бонус кодот BONUS400 вие добивате 100% бонус до 400 евра, но и 100 бесплатни вртења. Вредноста на бесплатните вртења е достапна на Pragmatic Play игрите: Sweet Bonanza TM или The Dog House TM

Mozzart казино
Mozzart казино – Бонус за добредојде

*Целосната понуда може да ја најдете на сајтот на Mozzart

Заклучок

Доколку се уште немате одлучено каде да се регистрирате и да играте дел од познатите слотови на интернет, тогаш дефинитивно Mozzart казино е вистинскиот избор. Одличната понуда за добредојде, функционалниот сајт, како и солидниот избор на игри нема да ве разочараат во ова казино.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*