22Bet обложувалница ни доаѓа од Кипар, но станува се повеќе популарна во европските, азиските и американските земји. Оваа обложувалница има многу атрактивна бонус понуда и секој бонус во 22Bet вреди да се разгледа.

Искрено, Азија е еден од водечките контитенти со клиенти во базата на 22Bet. Спортското обложување во оваа кладилница доби високи оценки само поради тоа што има интересно понуда која искрено се разликува од конкуренцијата и тоа во позитивна смисла. Покрај тоа што нуди специфични игри за кладење, има и флексибилност, а и одличен сооднос на исплата кој надминува дури 97%.

Исто така, слободно може да го пофалиме интерфејсот и работењето на нивниот веб сајт кој изгледаат доста професионално, па сето тоа придонесува за да станете дел од оваа обложувалница и да започнете да ги користите поволностите што ги нудат.

22Bet почетна страна

Што се однесува до сигурноста на оваа обложувалница, слободно може да кажеме дека имаат лиценца која е издадена од владата на Курасао каде што со неа се гарантира безбедност и целосна анонимност на интернетот. 22Bet е достапна во многу земји, а исто така е достапна и 22Bet мк верзијата која ќе ви понуди се на македонски јазик, па на тој начин без многу вложување на труд ќе се снајдете и ќе уживате во обложувањето.

И покрај краткиот период на функционирање, 22Bet привлече многу нови корисници, а тој број се уште константно расте. Интересно е тоа што во 22Bet можете да уплатите на најразлични начини, поточно вашите пари можат да стигнат во оваа обложувалница преку кредитните картички, е-новчаниците, вредносни бонови итн.

Со еден збор, 22Bet е обложувалница која нуди најразлични поволности за љубителите на кладењето, а притоа гарантира безбедност на вашите податоци, брза и навремена исплата, како и високи квоти. Не пропуштајте ја можноста да се стекнете со едно поинакво искуство наречено 22Bet.

Корисничка поддршка

Љубителите на обложувањето кои се насочени кон онлајн кладење, посебно внимание обрнуваат на квалитетот на корисничката поддршка во случај на проблем на сајтот кој го избрале. Во 22Bet вие може да ја добиете поддршка преку разговор во живо, што е најдобар метод за брзо и ефикасно решавање на било какви проблеми. Многу е важно играчите да добиваат квалитетна услуга од супортерите, а искрено тоа не е никаков проблем во 22Bet. За жал на корисничката поддршка не можете да и се обратите на македонски јазик, па ќе мора да знаете да зборувате англиски јазик.

Покрај формата за разговор во живо, вие може да ги добиете преку класичните методи на е-маил и телефонски број кој ви се достапни на сајтот на 22Bet. Искрено доколку одлучите така да ги контактирате ќе ви треба повеќе време за да добиете решение на вашиот проблем.  

Бидете сигурни дека секој играч е еднаков важен во оваа компанија, па затоа доколку имате одреден проблем не двоумете се да ги исконтактирате.

Мобилно обложување во 22Bet

Мобилните апликации се исто така важна работа која треба да ја поседува една обложувалница доколку сака да биде конкурентна. Со оглед на тоа што живееме во доста динамичен период, не сме секогаш во можност да пристапиме од нашиот компјутер, па затоа е добро да имаме мобилна апликација за обложување. Еден период пробаа 22Bet да функционираат без апликација, но навреме сфатија дека тоа им е голем недостаток, па затоа напорно работеа и создадоа беспрекорна апликација која е достапна за iOS и Аndroid. Преку апликацијата ви се достапни буквално сите опции кои ги има и во десктоп верзијата, па функционирањето преку неа е доста лесно.

22Bet бонус и промоции

Во споредба со другите сајтови, генерално може да кажеме дека 22Bet бонус понудата е солидна. Можеби не е најдобра, но сепак има што да понуди и би ви дала една причина повеќе зошто да станите нивни корисник. Постојат повеќе видови бонуси, па накратко во овој текст ќе ви претставиме детали за дел од нив поедничено.

22Bet бонус за добредојде

Добредојде бонусот е дел од скоро секоја обложувалница. Кога би ги зеле во предвид вредностите на бонусите, тогаш 22Bet дефинитивно има најдобра вредност, бидејќи изнесува 100% до 7500 денари на вашата прва уплата. Негативна страна е тоа што има за нијанса покомплицирани услови за исполнување пред да го повлечете. Тие услови се достапни на нивниот сајт.

22Bet бонус за добредојде

22Bet бонус – Петочен Reload

Овој вид на бонус е за сите постоечки корисници кои ќе направат депозит во петок. Вредноста на овој бонус изнесува 100% до 6000 денари. Практично колку што ќе уплатите го дуплирате износот.

22Bet бонус – Роденденски бонус

На вашиот роденден автоматски се активира бонус по повод вашиот најсреќен ден. Компанијата ја одредува вредноста на овој бонус. Можеби цифрата не е вртоглава, но за разлика овде сте ценети како корисник.

22Bet бонус – Повраток на средства

Со овој бонус вие добивате неделен рабат во готовина од 0.3% на вашите спортски облози. Секоја недела го пресметуваат вкупниот износ кој сте го потрошите на облози во текот на претходната недела. Неделниот повраток на средства е 0.3% од вкупниот износ на облози уплатени претходната недела. Минималниот износ на повраток на средства е 60 MKД. Максималниот износ на повраток на средства што може да го добиете е 60 000 MKД. Повратокот на средства ќе биде автоматски впишан на вашата сметка секој вторник. Вкупниот износ од валидните облози се пресметува врз основа на бројот на такви облози уплатени од 00:00:00 во понеделник до 23:59:59 во недела (GMT+7) во дадената недела.

22Bet бонус – Неделна лотарија

Со секој депозит направен во 22Bet од најмалку 616 денари вие добивате лото ливче. Колку лото ливчиња ќе добиете зависи од цифрата на вашиот влог. Извлекувањето има секоја недела.

Обложување во живо

Доколку сте љубител на обложувањето во живо,  ве уверуваме дека ќе бидете комплетно задоволни од понудата во 22Bet. Скоро секогаш имате достапно околу 13-15 различно спортови за обложување како што се фудбал, тенис, одбојка итн. Овој букмејкер нуди и обложување на Е-Спорт што е навистина една голема иновација во обложувањето во живо. Во зависност од спортот имате на распоалгање многу настани вклучувајќи и настани од помалку познатите лиги. Исто така може да се обложувате на специфични облози како политики и различни специјали. Љубителите на долгорочните облози може да уживаат во облози кои ќе се изиграат дури по 2 или повеќе години. Интересно е што додека се обложувате во живо, нема да видите реклами кои ќе ви го попречат користењето на страницата. Што се однесува до коефициентите, тие се доста конкурентни. Скоро никогаш не се случува да доживеете промена само поради тоа што сакате да уплатите повеќе пари.

22Bet обложување во живо

Уплата и исплата

Во уплатата најбитен елемент е провизијата, а во обложувалницата на 22Bet провизија не постои. Имате премногу начини за уплата и како што кажавме без ниту еден цент провизија. Toa што мора да го напоменеме е дека минималната уплата, односно минималниот депозит за сите методи е само 1 евро.

Во прилог методите за уплата:

Методи за уплата во 22Bet mk

Зошто би играле во обложувалница, ако исплатата не им е како што треба. 22Bet нуди исплата на премногу методи и тоа исто како и уплатата без провизија. Ова сметаме дека е битен елемент, но сепак имаат недостатоци на методи. Како и да е, доколку добиете, вие секако дека ќе најдите метод да си ги подигнете парите и тоа на метод соодветен за вас.

Mетоди за исплата во 22Bet mk

22Bet Казино

22Bet казино е дел од 22Bet обложувачкиот проект кој стекна голема популарност кај играчите во текот на изминатата година. Широкиот избор на игри се главна причина за да го посетите ова казино. Дизајнот на 22Bet казиното е нешто поразличен од оној изглед кој сме навикнати да го гледаме. Како и да е, вебсајтот е едноставен за навигација и многу лесно ќе го најдете тоа што го барате.

Казиното на 22Bet изобилува со широк спектар на слотови и казино игри од познатите провајдери. Tука може да ги најдете игрите од Betsoft, Endrophina, Microgaming, Amatic и многу други. Вие може лесно да го најдите слотот кој одговара на вашите потреби. Од вообичаени овошни слотови, до сложени видео слотови, односно со еден збор слот за сечија потреба. 22Bet е вистински избор за играчите кои бараат доверливо и модерно казино. Широкиот избор на игри и големиот број методи за уплата и исплата го прават ова казино едно од подобрите.

Како да се регистрирам во 22Bet?

Доколку не сте многу вешти во технологија и интернетот, воопшто немојте да се плашите, бидејќи за регистрација во оваа обложувалница и не треба некое посебно знаење. Се што треба да направите е да ги внесете вашите точни податоци, а тој цел процес ве уверуваме дека нема да ви одземе повеќе од неколку минути.

Формата за регистрација изгледа како на сликата подолу, а во полињата треба да внесете ваши лични информации.

Е-Маил адресата е на првото место, а потоа е вашето име и презиме. Избирате лозинка, па потоа избирате земја и валута во која сакате да се обложувате. На крај го штиклирате квадратчето дека ги прочитавте и се согласивте со правилата и условите како и политиката за приватност и за крај притиснете регистрација. Со тоа вие сте нов член во обложувалницата на 22Bet.

Регистрација во 22Bet