Секој бонус за кладилница и казино е атрактивен и во тоа нема никаква дилема. Има многу причини зошто обложувањето на интернет е подобро, попривлечно и полека но сигурно го презема приматот од традиционалните кладилници. Една од најдобрите причини е тоа што можете да добиете промоции за онлајн обложување во вид на бонус за кладилница и казино, во речиси секоја онлајн обложувалница или казино.

Бонусите се слични, без разлика дали станува збор за оператори за спортско обложување или за казино игри, или пак операрори кои ги нудат и двете услуги.

Секоја онлајн обложувалница на која што вреди да се обложувате има некаков вид на бонус. Ние ги имаме сите детали што ви се потребни да ги добиете тие бонуси и да уживате во нивните поволности.


Бонус за кладилница и казино

Зошто онлајн казината нудат бонуси

Првата главна причина зошто онлајн казината и кладилниците нудат бонус за новите играчи е да привлечат нови клиенти. Бонусите во казиното и обложувалниците функционираат на двата начина, во ваша корист, но и во нивна корист.

Бонусите за спортско обложување се камен-темелник на обложувањето уште од самиот почеток. Образложението е едноставно – да се наградат новите играчи за изборот на конкретната обложувалница, да им се даде дополнителен поттик да направат депозит и да започнат со обложување. Тоа е одличен начин да се придобијат нови играчи, но и начин да се задржат во истата обложувалница. Со бонусите, на некој начин задоволни се и понудувачот и клиентот и во тоа нема дилема.

Веднаш да разјасниме, бонусот е во ваша корист, но тоа не значи дека можете да го повлекувате од вашата сметка секогаш кога ќе го добиете. Значи, која би била користа од бонусот? Најчесто, кога добивате бонус, треба да го обложите износот на бонусот одреден број пати, односно да ги свртите парите неколку пати пред да ги подигнете сретствата. Ова значи дека ќе продолжите да играте и да депонирате пари за да ги исполните тие барања, а казиното има корист од тоа.

Откако ќе ве имаат за свој клиент, тие продолжуваат да нудат други видови на бонуси и промоции, со цел да ве задржат како нивен клиент. Значи, колку повеќе играчи имаат толку обложувалниците или казината стануваат попопуларни во светот на онлајн игрите. Колку се попопуларни, толку повеќе нови играчи привлекуваат – се е поврзано.

Научете се за секој бонус за кладилница и казино

Најчестата понуда за добредојде во обложувалниците е бонус за регистрација кој додава одреден процент на пари на вашиот прв депозит кој може да варира од 50% до 200%, во зависност од спортската обложувалница.

За да ги разјасниме работите и да нема никакви недоумници – мора да знаете речиси се за бонусите, за потоа да го изберете најдобриот бонус или најдобрата обложувалница за вас. Како што ќе видите на оваа веб страна, одговорот на вашите прашања не е секогаш јасен и некои фактори или скриени термини играат клучна улога во бонусите. Но затоа, нашата екипа ќе ви обезбеди клучни информации за бонуси за спортско обложување, како што се износот на понудата, минималниот депозит или подеталните барања и услови на обложувалницата, а оие услови постојат секогаш и секаде. Покрај тоа, на оваа интернет страна ќе најдете ажурирани рејтинзи за сите обложувалници и за нивните бонуси врз основа на детална селекција.

Истите овие нешта важат и за бонусите во операторите каде што има само казино игри. И таму ќе најдете услови и барања кои мора да ги исполните за да можете да го земете бонусот или да извлечете максимум од него. И како што рековме и во казината бонусите се речиси идентични и се во вид на бонус за добредојде, бонус на прв депозит, бонус без депозит и слично.

Бидете сигурни дека со нас само неколку секунди ве делат од изборот на вашиот најдобар бонус за обложување кој ќе ви помогне да го искористите максимумот од вашиот депозит и ќе ви овозможат да заработите.

Како функционираат бонусите за обложување

За почеток, треба да знаете како бонусот за спортско обложување ќе го зголеми вашиот буџет, па оттука и вашите шанси за добивка. Кога ќе се придружите на некоја обложувачница и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе имате можност да побарате понуда што ќе го подобри вашиот буџет за одреден процент. Таа понуда може да варира до 200% на вашиот депозит. Со едноставни зборови, ќе имате повеќе пари за да поставите поголеми облози или да се обложувате на повеќе настани.

Сепак, секогаш одредени услови може да го направат бонусот добар или помалку добар и атрактивен. Секоја промоција доаѓа со одредени барања што треба да ги исполните доколку сакате да ја повлечете вашата евентуална добивка. Не постои понуда која ќе им одговара на сите. Има понуди со помал износ, но со поедноставни барања од 100% бонус за добредојде, кој ќе има поголем износ на средства, но построги услови. На оваа страна ќе имате можност да се запознаете со речиси сите бонуси на најдобрите страни за обложување и да научите за нив.


Најчести бонуси за спортско обложување

Конкурентност не е вистинскиот збор кога станува збор за количината на букмејкери кои се борат и борат едни со други за да го обезбедат вашето внимание. Ова важи за сите страници за онлајн коцкање, но особено за оние кои се фокусирани на спортско обложување каде интересот постојано расте.

Мнозинството од нас размислуваат на начин – што повеќе бонуси, толку подобро. Еве ги најчестите бонуси за спортско обложување, што значат и како да ги искористите.

БОНУС НА ДЕПОЗИТ

На пример, промоција која нуди 100% на вашиот прв депозит ефективно ќе го удвои вашиот удел – ако депонирате 50 ден., обложувалницата исто така ќе депонира 50 ден. како награда за пријавувањето. Сепак, таквата понуда ќе има услови, па затоа е важно да ги прочитате точните услови пред да го користите бонусот.

Така, сите пари освоени по успешен облог, најверојатно ќе треба да бидат „превртени“ – да ги играте одреден број пати за да се намали можноста да заминете со чисти пари (обложувалниците не се тука само да ви дадат пари и треба да се заштитат од потенцијално губење на големи количини).

Барањата за превртување на парите, секогаш ќе бидат наведени, но сепак читањето на условите на понудата е се уште клучно за да се избегне разочарување.

БОНУС БЕЗ ДЕПОЗИТ

Секогаш е добро да имате можност бесплатно да пробате нови искуства и овој вид на бонус го прави токму тоа. Како што сугерира името, овој бонус не бара депозит и ќе ви бидат дадени бесплатни пари по завршувањето на регистрацијата за пријавување.

Промоцијата која всушност дава бесплатни пари е популарна со оглед на тоа што имате можност да победите, без да ризикувате сопствени пари.

Сепак, како што веќе напоменавме – разгледајте ги условите. Парите добиени од бонус без депозит нема да бидат подобни за повлекување додека не направите депозит на вашата сметка, или додека не исполните некој друг услов. Ова служи како пречка за обложувачите кои сакаат да ја злоупотребат понудата и да отворат бројни сметки.

БЕСПЛАТЕН ОБЛОГ

Бесплатниот облог има тенденција да постои кога има некој навистина голем спортски настан како што е Супер Боул, Светско Првенство или можеби одредена игра што спортската кладилница сака да ја промовира. Понудите за рефундирање и специјалните понуди за враќање пари, исто така, можат да постојат заедно со бесплатен облог.

На пример, ако се обложите на првиот стрелец на фудбалски натпревар и тој меч заврши без голови, спортската кладилница ќе ви го врати влогот – што во суштина значи дека сте имале бесплатен облог на натпреварот. Значи, вие се обложувате на некој натпревар со реални пари, но доколку одиграте на домаќнот, доволно ќе биде да не победи гостинот за да ви ги рефундираат парите.

Сајтовите за спортско обложување и генерално, сајтовите за коцкање, сакаат да рекламираат „бесплатни обложувања“, иако реално вие ги добивате вашите вложени пари назад.

RELOAD БОНУС

Додека, спортските кладилници трошат еден куп пари и време во бркање нови клиенти, потребата да се задржат постоечките клиенти е исто така важна. Оттука и бонусот за повторно вчитување.

Обложувачите може да бидат наградени за лојалност или да им се надополни сметката доколку средствата се речиси изгубени – е тоа е убав начин да се поттикне некого, нели?

Нормално, колку сте поактивни во однос на обложувањето, толку повеќе има шанси да бидете наградени. Компаниите се свесни за вредноста на конкретни клиенти и ќе се стремат да го одржат нивното учество во обложувањето на високо ниво и да ги мотивираат.


Видови бонус за казино

Како што споменавме, постојат различни видови на бонуси што ги нудат онлајн казината. Од бонусот за добредојде што го нудат на новите играчи, до бонусите за лојалност за постоечките играчи. Подолу можете да прочитате малку повеќе за најчестите бонуси.

Бонус за депозит – Овој тип на бонус е еден од најчестите во онлајн казината. Обично може да добиете 50%, 100%, 200%, а во посебни случаи дури и 500% на износот на вашиот депозит. Сепак, максималниот износ е секогаш ограничен.

Бонус без депозит – Бонус без депозит се нуди веднаш штом ќе се отвори вашата сметка и како што сугерира името, не треба да плаќате ниту цент за овој тип на бонус. Овој бонус ви е даден за да ги испробате игрите што ги нуди казиното, без да ризикувате загуба.

Бесплатни спинови– Бесплатните вртења се доделуваат на корисник со цел да испроба слот машина во некое казино. Може да бидат 5, 10, 50, па дури и 100 вртења. Секое бесплатно вртење има своја вредност, така што можете само да победите, а не да изгубите.

Cashback – Може да најдете бонус за враќање на готовина во многу онлајн казината. Во основа, тоа значи дека ако депонирате 50 евра и потоа ги изгубите, казиното со задоволство ќе ви врати дел од парите, а во некои случаи и целата сума. Сепак, ова е реткост.

Бонус за повторно вчитување – Некои казина нудат бонус за повторно вчитување, кој всушност е бонус на вториот или третиот (понекогаш четврти и петти) депозит, а не само бонус на првиот депозит. Овој бонус обично е дел од пакетот за добредојде.

Програма за лојалност – Онлајн казината знаат како да ја ценат вашата лојалност. Ако играте во едно казино одреден временски период, ќе бидете наградени. Можеби наградите не се големи, но подарокот вредност од 10, 20 или 50 евра е секогаш добредојден.


Начини за плаќање

Кога избирате онлајн казино или обложувалница, дефинитивно би сакале да го изберете онa кое има различни начини на плаќање, особено методот што би сакале да го користите.

Друга важна работа е казиното да не наплаќа такса за услуга за депонирање или повлекување преку тој метод. Сепак, дури и да наплаќа некаква такса таа ќе биде мала и занемарлива.

Во исто време, „совршеното“ онлајн казино секако би понудило минимален лимит за депозит кој е низок и максимална граница за повлекување што е висока. На тој начин, можете да изберете да депонирате колку што сакате. Има некои обложувалници и казина што дозволуваат да се уплати дури и 1 €, а ќе можете да повлечете колку што сакате, дури и над 10.000 €.

Конечно, она што треба да го проверите пред да одлучите е дали вашиот претпочитан метод е подобен за бонуси. Понекогаш казиното ги ограничува понудените бонуси на одредени начини на плаќање, така што играчите кои ќе користат различен начин нема да можат да бараат бонус.

Можете да ги проверите сите овие детали во казината или да контактирате преку поддршката за корисници.

Казино бонус од мобилен телефон

За оние кои би сакале да играат со мобилен уред, тоа не би било проблем, бидејќи скоро сите онлајн казина имаат мобилни верзии и/или мобилни апликации. За жал, не сите казина даваат бонус ако пристапите до казиното од мобилен телефон. Нашиот совет е да креирате сметка користејќи ја десктоп верзијата на казиното, да го земете бонусот, а потоа да се префрлите на вашиот паметен телефон и да ги играте вашите омилени игри.

Земете го секој понуден бонус за кладилница и казино

Повеќето од онлајн казина имаат опции „играј бесплатно“, затоа искористете го ова и пробајте што повеќе слотови и игри. Со играње на игрите добивате идеја какви се игрите и ќе знаете што да очекувате. На тој начин, можете да одлучите што да играте кога ќе депонирате пари.


Најатрактивни бонус понуди за добредојде

Ви нудиме можност со еден клик да дојдете до бонус во некои од обложувалниците и казина, анализирани од нашата екипа. За повеќе информации за секое казино, можете да отидете во прегледи на ЗЕМИ БОНУС.