Бесплатни спинови

За да привлечат нови слот играчи, многу онлајн казина обезбедуваат промоции во вид на бонус за бесплатни вртења. Оој вид на бонус е еден од најпопуларните средства за привлекување на нови играчи во онлајн казината затоа што им даваат можност на играчите да го испробаат казиното, особено слотовите и евентуално да добијат исплата со доколку ги исполнат однапред поставените услови.

Ако сте среќен или паметен играч, можете да ги користите овие типови на промоции за да започнете со играње и да изградите одредена сума на сретства или барем одредено искуство од користење бесплатни вртења без потреба од депозит. Сепак, постојат услови поврзани со овие понуди и тие се разликуваат од казино до казино, што значи дека не е секогаш лесно да се извлечат максималните придобивки од овие видови промоции. Затоа, можеби ќе треба да направите депозит во одреден момент.

Видови бонуси за бесплатни вртења

Сите бесплатни спин бонуси имаат иста цел: да ви дадат дополнителна готовина која може да ви помогне да освоите вистински пари кога играте слот игри во вашето претпочитано казино. Сепак, не сите бонуси за бесплатни вртења се исти.

Бонус за депозит за бесплатни вртења

Бесплатните вртења со бонус за депозит се веројатно најчестиот тип на промоција. Најдобрите казина за бесплатни вртења ќе понудат дарежлива сума на бесплатни вртења за уплата дури и на мал депозит од ваша страна и ќе ви дадат многу време да уживате во нив и да победите. Ние се грижиме да препорачаме промоции со разумни барања за обложување и брзо повлекување на сретства.

Бонус за бесплатни вртења без депозит

Бесплатните вртења со бонус без депозит се најпопуларниот вид на понуда, бидејќи тие не бараат од играчите да депонираат вистински пари пред да ги побараат овие бонуси. Тие се бесплатно доделени на нови играчи и може или не мора да доаѓаат со одредени услови или барања за обложување.

Некои онлајн казина ќе ви ја одземат наградата кога ќе освоите вистински пари со вашиот бонус. Ова е особено вообичаено за понуди без депозит. Не се задоволувајте со понудите за бесплатни вртења со овие клаузули.

Честопати е потребен само минимален депозит за да се заработи. Има и онлајн казина кои нудат бесплатни вртења без депозит, што значи дека можете да ги повлечете вашите добивки без претходно да исполните какви било барања. Се што ви треба е реггистрација во казиното и средство за повлекување на вашите добивки.

Бонус за депозит + бесплатни вртења

Некои казина нудат типичен бонус за казино (на пр. 100% бонус за депозит до 1.000 денари), но со бесплатни вртења додадени во пакетот. Овие бонуси може да понудат дополнителни вртења одеднаш или во одреден временски период (на пр. 100 вртења – првите 10 однапред, уште 20 кога ќе се направи првиот депозит од 500 денари, уште 30 со втор депозит од 500 денари и последните 40 вртења кога ќе го направите вашиот трет депозит).

Овие типови на бонуси, исто така ќе имаат одредени барања за играње, затоа проверете дали ви се јасни правилата и условите пред да прифатите бонус пакет.

Промоции за бесплатни вртења

Бонусите и промоциите не завршуваат по вашиот пакет за добредојде. Всушност, повеќето онлајн казина нудат широк спектар на промоции со бесплатни вртења за постоечките членови. Поставувањето на овие понуди, се разбира, може драстично да се промени од казино до казино.

Некои сајтови сакаат редовно да ги менуваат своите понуди, додека други претпочитаат да одржуваат конзистентен сет на промоции. Кога станува збор за бесплатните вртења, многу казина сакаат да имаат неделна промоција за ниски депозити – а бонусот за бесплатно вртење обично ќе истакнува различен слот секоја недела.

Награди со бесплатно вртење

Понекогаш казиното може да дава бесплатни вртења, поради повеќе причини. Најчесто, ако сте запишани во програма за лојалност или ВИП, може да добиете бесплатни вртења како дел од вашите поволности. Од друга страна, ако уживате во турнири, тогаш може да дојде поради вашиот ранкинг како награда.

Некои казина доделуваат награди за бесплатно вртење за одредени достигнувања или завршување на поставените предизвици, како играње одреден број игри или постигнување одредена комбинација за добивки.

На што треба да внимавате при изборот на понуда за бесплатни вртења во казино

Досега, веќе знаете дека имате многу избор кога станува збор за барање понуди за бесплатни слот вртења. Можете да изберете дали сакате понуда за бесплатен вртење без депозит или дали сакате да го направите вашиот прв депозит. Можете дури и да ја изберете големината на вашиот бонус.

Сепак, има некои посериозни нешта за кои треба да знаете за да се уверите дека нема да ги трошите парите залудно и да се осигурате дека сте безбедни кога играте.

Еве некои од работите што секогаш ги имаме на ум кога разгледуваме и ви предлагаме бонуси за бесплатно вртење:

  • Вашата прва грижа треба да биде дали страницата што обезбедува бонус за бесплатни вртења на казино е доверлива и безбедна. Промовираме само лиценцирани казино сајтови со јасно прикажани безбедносни мерки и игри кои се независно тестирани за случајни исходи.
  • Внимавајте на бонуси за бесплатни вртења кои имаат разумни барања за обложување. Ова значи дека барањата за играње треба да бидат фер и во однос на износот на бесплатни вртења што ќе ги добивате за која било дадена понуда.
  • Треба да имате малку време правилно да уживате во вашите бесплатни вртења. Внимавајте на понуди кои траат по неколку дена или до една недела. Генерално нема да најдете бонуси за бесплатни вртења кои траат подолго од тоа.
  • Ако имате буџет за тоа, треба да испробате и различни понуди, за да видите какви промоции за казино навистина ви се допаѓаат.
  • Некои онлајн казина за бесплатни вртења ќе ви ја одземат наградата кога ќе освоите вистински пари со вашиот бонус. Ова е особено вообичаено за понуди без депозит. Не се задоволувајте со понудите за бесплатни вртења со овие клаузули – нашите препорачани сајтови ќе ви овозможат да ги задржите вашите добивки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*